11.07.2021

Normalleşme süreci kapsamında kültürel, sanatsal ve sportif programlarını yoğunlaştıran Uşak Belediyesi, bu kez çocuklar için özel bir etkinlik başlattı.

Uşak Bir Eylül Stadyumu’nda çocuklara kapılarını açan 2. Bilim Sanat ve Çocuk Şenliği’nde boyama atölyeleri kuruldu, tiyatro gösterileri, sportif aktiviteler, sanatsal etkinlikler ve birbirinden renkli yarışmalar gerçekleştirildi. Oyun gruplarının ve survivor parkurunun çocuklarla buluştuğu programda minikler kadar aileleri de eğlendi. Uşak’ın en büyük çocuk şenliğine, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da katılarak eğlenceye ortak oldu. Etkinliğe Başkan Çakın’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi Osman Tekbaş katıldı.

ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Programda konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Pandemi sürende özellikle çocukların çok büyük bir fedakarlık gösterdiğini kaydetti. Çakın, “Uşak Belediyesi olarak, uzun süredir eğitim hayatlarından, sokaklardan ve eğlenceden uzak kalan çocuklarımızı böyle bir etkinlikle buluşturmaktan memnuniyet duyuyoruz. Pandemi sürecindeki özverileri için her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Biliyoruz ki onlar gülümseyince her şey çok daha güzel oluyor. Ve eğlenceli aktivitelerle onların tebessümüne vesile olmak bizler için büyük bir mutluluk.” dedi. Daha önce de Uşak Belediyesi’ne bağlanan dokuz mahallede çocuk tiyatroları sahnelediklerini hatırlatan Başkan Çakın, “Şimdiyse tüm şehrimizi kapsayan bir etkinliği hayata geçiriyoruz. Çocuklarımızın güzel vakit geçirmesini diliyorum. Üç gün boyunca programımız devam edecek.” dedi. Başkan Mehmet Çakın, etkinliklerin hız kesmeden süreceğini dile getirdi. 2. Bilim Sanat ve Çocuk Şenliği 12 ve 13 Temmuz’da, 17.30 ile 21.00 saatleri arasında misafirlerini ağırlaya devam edecek.

Haber: Belediye Postası

Yorum Yazın